A magyar kultúra napja - 2018

2018.01.22

A Stefánia Palota – Honvéd Kulturális Központban rendeztek ünnepséget a magyar kultúra napja alkalmából 2018. január 22-én, hétfőn. A honvédelmi miniszter ünnepi köszöntője után a magyar kultúra napja alkalmából dr. Simicskó István és Huszár János altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnökének helyettese adott át elismeréseket. A Honvédelmért kitüntető cím III. fokozatát kapta Sárközi Zoltán nyá. őrnagy, a Balassi Egyesület és a Balassi Kórus tagja.

s_zoli_dekret.jpgs_zoli.jpg

Az ünnepi program zárásaként a Honvéd Együttes előadását hallhatta a közönség.
A magyar kultúra napjához kapcsolódóan Jánváry Zoltán grafikusművész nyitotta meg azt a kiállítást, amelyen a honvédségi képzőművészeti alkotótáborokban készült festményeket, grafikákat és fafaragásokat tekintheti meg a közönség. A galéria január 31-ig látogatható.