Az archívum

Cikkek találhatók

Köszöntés az Idősek Világnapján

2020.10.01

evike_koszontes.jpg Az Egyesült Nemzetek Szervezetének közgyűlése 1991-ben október elsejét az idősek világnapjává nyilvánította. A döntés célja a méltósággal megélt öregkor középpontba állítása, e napon a figyelem a hatvan éven felüli korosztály felé fordul.
Egyesületünk - eddig - minden évben megemlékezett az idősek napjáról. A rendezvény - hagyományosan – a Stefánia Palota kertjében elhelyezett Balassi Bálint emlék-kopjafánk koszorúzásával kezdődik, majd az Intarzia teremben folytatódik. Ott köszöntjük a meghívott idősebb korú tagjainkat és természetesen szólistáink műsora emeli a hangulatot. Idén ez a hagyomány megszakadt, a vírus közbeszólt, de reméljük, hogy az első kihagyás egyben az utolsó is lesz és jövőre töretlenül folytatjuk. Most be kell érnünk ezzel a megemlékezéssel.
Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a Magyar Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság parancsnoka is köszöntötte a szépkorúakat e jeles nap alkalmából. A továbbiakban közzétesszük a KIKNYP parancsnokának köszöntőjét.

Tisztelettel köszöntjük tagjainkat az Idösek Világnapja alkalmából,
mindannyiuknak nagyon jó egészséget, sok boldogságot kívánunk!

BBBE Elnökség

Mappák találhatók