Az archívum

Cikkek találhatók

Elbúcsúztunk Iványi Nándor nyugállományú ezredestől

2021.04.14

ivanyi_n_gyasz_132_182.jpg Mély részvét mellett, katonai tiszteletadással, családja, pályatársai, a BEOSZ elnökségének, a Balassi Bálint Bajtársi Egyesületnek képviselői kísérték utolsó útjára Iványi Nándor nyugállományú ezredest, a BEOSZ egyik alapító tagját, a Bajtársainkért Alapítvány kuratóriumának hosszú éveken át titkárát, a Balassi Egyesület tagját április 14-én 11.15 órakor a Megyeri temetőben.
A Himnusz elhangzása után a család és a katonatársak, bajtársak nevében Pásztor István nyugállományú ezredes, a BEOSZ elnökség tagja búcsúztatta. Személyes hangvételű beszédében felidézte Iványi Nándor bajtársunk életútját, katonai pályáját, és a Szövetség érdekében végzett több évtizedes tevékenységét, amiért a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége saját halottjának tekinti. A búcsúzás a római katolikus egyház szertartása szerint folytatódott. Az urnasírnál a Szózat után a Magyar Takarodó kürtjelével búcsúztak a jelenlévők.

Tisztelt Iványi Nándor ezredes úr, Nándi bácsi! Nyugodj békében!

emzé

Tájékoztatás a rekreációs intézmények működéséről

2021.04.29

Az MH KIKNYP-től kapott tájékoztatás alapján közzétesszük tagjaink számára a rekreációs intézmények újra nyitásával és a főszezoni pihenések igénybevételével kapcsolatos tudnivalókat:
Általános szabályok
1. Az aktuális járványügyi helyzet figyelembevételével a rekreációs intézmények – a 4. KORK (Mátraháza) kivételével – nyitásának tervezett kezdő napja 2021. május 28-a péntek.
Látogatás kizárólag Védettségi igazolvány vagy 48 órán belül elvégzett negatív koronavírus teszt bemutatásával.
Fontos, új információ a KINYP-től!
Részletek...

Elhunyt Rózsa Károly nyugállományú vezérőrnagy

2021.04.29

rozsa_karoly_132_171.jpg Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Egyesületünk tagja Rózsa Károly vezérőrnagy 2021. április 21-én, életének 92. évében elhunyt. A minden óvatosság ellenére elkapott vírussal még sikerült megküzdenie, a betegségből kigyógyult, de legyengült szervezete végül megadta magát a sorsnak. A család tájékoztatása szerint temetése június 17-én lesz Óbudán.

Tisztelt Vezérőrnagy úr, Kedves Károly nyugodj békében!

BBBE elnökség

Mappák találhatók