Az archívum

Cikkek találhatók

Kerek születésnapost köszöntöttünk december 7-én

2021.12.07

Megállapodásunk értelmében a járványhelyzet miatt teljes elnökségi ülést nem tartunk, de az elnökség néhány tagja időről‑időre találkozik, hogy egyeztesse a feladatokat, véglegesítsen egy‑egy pályázati beszámolót stb. Ilyen részleges találkozásra került sor december 7‑én is, amire meghívtuk Kopasz Jenő nyugállományú dandártábornok bajtársunkat, aki december 6-án töltötte be 75. életévét. A köszöntőt elnökünk mondta, és egyben átadta az ünnepeltnek a születésnapi emlékplakettet és koccintottunk az alkoholmentes Törley pezsgővel. A baráti beszélgetés közben tábornok úr érdeklődött a BEOSZ eszközpályázat eredményéről, mi pedig tájékoztattuk a részletekről és megmutattuk a veszélyhelyzet lecsengésekor újrainduló számítógépes tanfolyamhoz és más prezentációs célokra beszerzett televíziót.

20211207_01_02.jpg

20211207_03_04.jpg

Újabb köszöntés december 15-én

2021.12.15

homolai.jpg Ismét összejöttünk néhányan az irodában - egyebek között a tagjainknak szóló év végi levél postázásának előkészítése érdekében. Ez jó alkalom volt arra is, hogy újabb kerek születésnapost köszöntsünk. Ezért december 15-én meghívtuk Homola Irénkét, aki 16-án tölti be azt a bizonyos kerek születésnapot. Galló István az egyesület elnöke mondta a köszöntőt és adta át a virágcsokrot és a névre szóló bronz emlékplakettet, amivel a születésnap köszöntése mellett megköszönte Irénke munkáját az irodalmi kör élén és a kórusban. A köszöntés után jót beszélgettünk a Homola házaspárral - hiszen Irénkét természetesen elkísérte Homola Csaba dandártábornok is, aki múlhatatlan érdemeket szerzett és reméljük még szerez egyesületünk támogatóinak felkutatásában - ki mivel tölti a mostani kényszerű szünetet, milyen terveink vannak.

Boldog születésnapot!

Utolsó munkanap az irodában, köszöntéssel

2021.12.21

Feltehetően ez évben utoljára találkozott néhány elnökségi tag az irodában december 21-én. Át kellett nézni a számlákat, meg kellett tervezni az év végi és a januári kerek születésnaposok köszöntését, illetve a január eleji rendezvények - pl.: Gidófalvy Emléktábla koszorúzása, pályázat elszámolása - lebonyolítását. Ez ismét alkalmat teremtett arra, hogy újabb kerek születésnapost, ezúttal a december 22-én született Nagyné Csizmás Erzsébetet köszöntsük. Galló István az egyesület elnöke köszöntötte az ünnepeltet a szép virágcsokorral és egy kis ajándékkal. A köszöntés után jót beszélgettünk, a személyes dolgok és az előttünk álló ünnepek mellett a már említett egyesületi feladatokról is.

01_02_20211221.jpg

03_04_20211221.jpg

Év végi köszöntés

2021.12.29

Sokan gondolhatják, hogy most egy szilveszteri köszöntő következik, de nem. A karácsonyi és újévi egyesületi köszöntőt kitettük a honlapra és mindenki megkapta postai úton egy tartalmas levél végén. Ez a cikk arról szól, hogy a 2021. év legvégén, 29-én is köszönthettünk kerek születésnapot ünneplő bajtársunkat. Mivel sem az irodában, sem más módos a személyes találkozást nem sikerült megoldani a két ünnepelt - dr. Kovács István nyugállományú alezredes és dr. Pordán János nyugállományú vezérőrnagy - postán kapta meg a névre szóló díszes egyesületi emlékplakettet 90. születésnapjuk alkalmából, de reméljük sikerült örömöt okoznunk a köszöntéssel!

pezsgo.jpg

Mappák találhatók