A magyar kultúra napját ünnepelték

2020.01.22

A magyar kultúra napját ünnepelték január 22-én, szerdán, Budapesten, a Stefánia Palota - Honvéd Kulturális Központban. A Honvédelmi Minisztérium ünnepségén Benkő Tibor honvédelmi miniszter beszédében a magyar kultúra fontosságára emlékeztetett.
20200122_a_magyar_kultura_napja-5.jpg
Benkő Tibor kiemelte: a Magyar Honvédség katonáinak nem csak az ország és az állampolgárok védelme a feladata, hanem a magyar kultúra és a magyar értékek őrzése is...
20200122_a_magyar_kultura_napja-3.jpg
A rendezvényen – amelyen mások mellett jelen volt Szabó István, a tárca honvédelmi államtitkára és Mihócza Zoltán altábornagy, a Magyar Honvédség Parancsnoksága törzsfőnöke – elismerések átadásával köszönték meg azok munkáját, akik hozzájárultak a magyar kultúra építésének ügyéhez.
20200122_a_magyar_kultura_napja-1.jpg
A Honvédelmi Minisztérium központi ünnepsége a Magyar Virtuózok Kamarazenekar tagjainak ünnepi előadásával ért véget.

Forrás: honvedelem.hu

Az elismerésben részesültek között volt Rábai Németh Ferenc a Balassi Egyesület és a Balassi Kórus tagja, akinek ez úton is gratulálunk!
20200122_a_magyar_kultura_napja-8.jpg

szerk