Megemlékezés Gidófalvy Lajosról

2020.01.04

Születésének 119. és halálának 75. évfordulóján koszorúzással emlékeztek Gidófalvy Lajos posztumusz ezredesről, a róla elnevezett lakótelep 1. számú háza falán elhelyezett Emléktáblánál. A katonai tiszteletadással tartott megemlékezésen a Himnuszt követően Willner Margit Gidófalvy Lajosról írt versét szavalta el, majd Bősze József nyugállományú alezredes, a Gidófalvy Emlékbizottság elnöke emlékezett Angyalföld embereket mentő hőséről, a kerületi KISKA alakulat volt parancsnokáról. A megemlékezés koszorúját elhelyezte, a VK. országgyűlési képviselője, a kerület polgármestere és az önkormányzat képviselője, a HM képviselője, a Balassi Bálint Bajtársi és a Lokálpatrióták Egyesülete, a MEASZ, a Tiszta Égbolt Bajtársi Egyesület, az Angyalföldi Polgárőr Szervezet, a Gidófalvy Emlékbizottság képviselői mellett a Gidófalvy család. Ezt követően a részvevők helyezték el virágaikat az Emléktáblánál. A rendezvény a Szózat ás a Katonai Takarodó hangjával zárult.

Forrás: Erdős László (Facebook)

A mappában található képek előnézete Megemlékezés Gidófalvy Lajosról